Консервація басейну

Консервація басейну на зиму

Вода при замерзанні розширюється, приблизно на 10%. Така особливість погано позначається на будь-яких ємностях, які заповнює вода, особливо у важкодоступних наприклад, трубопровід, так як лід не може вільно витіснятися вгору. При промерзанні всього обсягу води утворився лід здатний розірвати стінки - навіть товстостінний бетон або товстий метал.

Компанія Еталон пропонує послуги по консервації басейнів на зиму

Для того, щоб замовити консервацію басейну на зиму замовте дзвінок або зателефонуйте нам.

підготовка басейну до зими

Що являє собою консервація басейнів

Суть консервації басейну на зиму полягає в тому, щоб повністю злити воду із системи циркуляції і водопідготовки, але залишити значну частину води в чаші басейну. При цьому треба вжити заходів до того, щоб вода при замерзанні не зашкодила чашу басейну і обладнання, розташоване в ній.

Повністю осушувати чашу басейну не можна, оскільки навесні грунтові води можуть надати на неї виштовхується вплив, чаша може «поплисти». Підйом чаші навіть на кілька міліметрів призвести до серйозних наслідків. Винятками можуть бути невеликі СПА-басейни, НЕ заглиблені в грунт.

Що відбувається під час підготовки басейну на зиму: розбір технології проведення робіт

Злив води і чищення басейну

Перед тим як почати слив з басейну води, використовуваної влітку для купання, необхідно:

1. Видалити хімічні засоби з бака дозатора дезинфікуючого пристрої.

2. Промивання всієї системи в режимі циркуляції близько 10-15 хвилин.

3. Злив «літньої» води з чаші плавального водойми. Дно і стінки чаші басейну очищають вискозной губкою або пластмасовою щіткою з м'якою щетиною від бруду і відкладень, при цьому активно користуються миючими засобами.

Демонтаж знімного обладнання

Все обладнання, що знімається на період «зимової сплячки» басейну рекомендується зняти і розмістити на зберігання в теплому, сухому приміщенні.
Демонтажу підлягають основні елементи гідросистеми споруди:

А) фільтруюча установка

Приступаючи до демонтажу фільтраційної установки, знеструмлюють фільтр. Потім зливають воду через кран, відкривають кришку і перекладають фільтрат в іншу ємність. Після цього фільтр ретельно промивають. Потім зливають залишки рідини, переключивши клапан в режим спорожнення. Далі система фільтрації установка розміщується в обраному місці для зберігання до наступного літнього сезону.

Б) система нагріву

елементи гідросистеми, що не підлягають демонтажу, обов'язково звільняються від води. До заповнення басейну водою, знімають все вбудовані в конструкцію споруди освітлювальні прилади. При цьому прибирають захисне скло, виймають прилад з ніші, дріт, ізолювавши, виводять наверх і кріплять до борту басейну. Пінопластовими заглушками закривають поглиблення, в яких розташовувалися освітлювальні прилади, скіммер. Ці ж заглушки розміщують і в форсунках, залишаються на зиму не закритими водою в басейні. Спеціальними заглушками закривають вільні кінці зливів.

В) Пристрій протитоку і ін.

Консервація фільтрує системи

Закінчивши роботи з очищення басейну і демонтажу обладнання, приступають до заповнення його чаші водою з розчиненими в ній консервуючими добавками, які перешкоджають появі та розвитку в незамерзаючих воді водоростей, грибків, бактерій, мулових відкладень.

щоб провести процедуру консервації фільтрує системи, рівень води треба довести до колишнього значення. Відповідно до інструкції, додається виробником до фільтру, встановлюють на обладнанні режим зворотної промивки.

Компенсатори: що це таке і навіщо вони потрібні?

Для зниження навантажень від замерзлої води на стіни чаші басейну використовуються компенсатори. Компенсаторами називають предмети, здатні змінювати свій обсяг при збільшенні зовнішнього тиску. Іншими словами, це ті предмети, які можуть стискатися при розширенні води в момент замерзання. До компенсаторам можна віднести все порожні пластикові ємності (каністри, п'ятилітрові пляшки з-під питної води та ін.), а також автошини та шматки пінопласту.

Використання пластикових пляшок в якості компенсаторів розширення води при замерзанні під час консервації відкритого басейну на зимовий період.

Компенсатори пов'язують синтетичним шнуром і розміщують по центральній лінії плавального басейну. При цьому пластикові ємності обов'язково трохи заглиблюють, використовуючи для цього мішечки з піском або інші обважнювачі. Не рекомендується застосовувати в якості якорів металеві предмети, які можуть залишити на дні чаші басейну сліди від іржі. Крім центру водойми компенсатори встановлюють і з боків. Тут краще використовувати бруски з пінопласту, які слід пов'язати в «гірлянду» і розмістити по периметру басейну, відступивши від бортів на 8-10 см.

Використання накриттів для басейнів

Коли можна починати розконсервацію?

Якщо виконати всі процедури по консервації стаціонарного басейну правильно, то можна забезпечити вдалу зимівлю даному спорудженню. З приходом теплих днів льоду в басейні дають розтанути в природних умовах. Колоти лід строго заборонено, так як при цьому велика ймовірність пошкодження чаші споруди. Після розконсервації басейну і очищення води приступають до експлуатації водойми відповідно до його призначенням.